Jestem nowy

Kim jesteście?

Więcej informacji znajdziesz w dziale „O nas”

Jak wygląda nabożeństwo w niedzielę?

Nabożeństwo zaczynamy od kilku pieśni. Pomiędzy nimi mamy czas na modlitwę. Następnie przechodzimy do pamiątki Wieczerzy Pańskiej, gdzie wspominamy śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Po pamiątce jest czas na kazanie, po którym ponownie wstajemy do modlitwy. Nabożeństwo kończymy kilkoma pieśniami. Po każdym nabożeństwie mamy czas na rozmowę przy kawie i herbacie.

Jakie obrzędy praktykujecie?

Praktykujemy dwa obrzędy. Pierwszym z nich jest Pamiątka Wieczerzy Pańskiej, którą obchodzimy w każdą niedzielę. Drugim jest Chrzest Wiary, który przyjmują osoby pragnące publicznie potwierdzić swoją wiarę. W ostatnich latach Chrzest Wiary odbywał się raz w roku.

Czy w czasie nabożeństw i innych spotkań zbierane są jakieś pieniądze?

Pod koniec niedzielnego nabożeństwa zbierana jest ofiara na zaspokojenie potrzeb funkcjonowania zboru – jest ona całkowicie dobrowolna i nieobowiązkowa.

Jak wyglądają rozważania biblijne w piątek?

Główną częścią spotkania jest rozważanie i dyskusja dotycząca jednego z fragmentów Pisma Świętego. Spotkanie ma charakter kameralny i swobodny, gdzie przy kawie lub herbacie każdy może powiedzieć coś na temat danego fragmentu lub zadać pytanie. Oprócz tego wspólnie się modlimy oraz śpiewamy pieśni.

Chcę przyjść z dziećmi. Czy to jest problem?

Zachęcamy do przyjścia z dziećmi. Dzieci uczestniczą w nabożeństwie, ale w razie potrzeby można skorzystać z wydzielonego pomieszczenia wyposażonego w takie rzeczy jak przewijak, wersalka, stolik, krzesełka a także zabawki.